volba jazyka / language selection:


802.cz - internet telefon televize


navigace: volba jazyka | přihlášení | hlavní menu | podružné menu | obsah


přihlášení do systému 802.cz:aktualityVysíláme Novu v HD

Datum publikování aktuality: 19.10.2007, 11:09

Tisková zpráva společnosti MATTES AD, spol. s r.o.

Praha 18. října 2007 – Dva měsíce po spuštění prvního filmového kanálu ve vysokém rozlišení se v programové nabídce služby 802.TV objevuje první ryze český obsah vysílaný ve vysokém rozlišení. Nejúspěšnější česká televizní stanice Nova začala svou hlavní zpravodajskou relaci a některé další programy rovněž vysílat ve formátu plného vysokého rozlišení.

O prvním distribučním kanálu pro HD formát svého vysílání informuje ve své tiskové zprávě také samotná TV Nova.

Všichni klienti 802.TV jsou vybaveni set-top boxem Motorola modelové řady VIP19XX, který zvládne standardní i vysoké rozlišení a přijímá vysílání v kompresi MPEG2 i MPEG4-AVC. STB je rovněž vybaven přijímačem pro zemské digitální vysílání a jeho pořízením se tedy zákazník připravuje i na digitalizaci terestrického vysílání, kde je rovněž uvažováno i šíření programů v HD s kompresí MPEG4-AVC.

Samozřejmým předpokladem pro plný zážitek při sledování programů ve vysokém rozlišení je televizní obrazovka připravená na vysoké rozlišení (HD ready), v ideálním případě s rozlišovací schopností 1920 x 1080 obrazovkových bodů. Dosavadnímu omezenému zájmu o plazmové a LCD televizory s vysokým rozlišením může výrazně pomoci právě zahájení vysílání ve formátu HD.

Aktuálně má možnost přijímat 802.TV pouze asi 50 tisíc domácností v několika městech Moravskoslezského kraje a zhruba tisíc přípojek je k dispozici v Praze na sídlišti Nové Butovice. V příštím roce však chystá společnost MATTES AD, provozovatel služby 802.TV, otevření dalších lokalit s vlastní optickou infrastrukturou a také rozšíření IPTV do sítí několika partnerů.

...výpis všech aktualitnavigace: volba jazyka | přihlášení | hlavní menu | podružné menu | obsah