volba jazyka / language selection:


802.cz - internet telefon televize


navigace: volba jazyka | přihlášení | hlavní menu | podružné menu | obsah


přihlášení do systému 802.cz:aktualityNejvíce HD programů

Datum publikování aktuality: 5.6.2008, 20:04

Chcete sledovat fotbalové Euro 2008 a Letní olympijské hry v Pekingu s českým komentářem ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV)? Láká vás představa Televizních novin, nejsledovanější zpravodajské relace v zemi, v nejvyšší kvalitě na obrazovce vaší širokoúhlé televize? Nebo toužíte po HD verzi česky dabovaných filmových a dokumentárních kanálů?

Všechny tyto televizní lahůdky nyní můžete sledovat prostřednictvím jedné služby, digitální televize přes internetový protokol 802.cz od společnosti MATTES AD. Od června 2008 v její nabídce najdete hned sedm televizních programů ve vysokém rozlišení obrazu a kvalitě Full HD:

Nova HD – zpravodajství a publicistika (česky)

Eurosport HD – především LOH v Pekingu a fotbalové EURO 2008 (česky)

Filmbox HD – filmy z produkce společnosti SPI International (česky)

The History Channel HD – historické dokumenty (anglicky)

VOOM HD – sport, móda, cestování, hudba, umění (anglicky)

RUSH HD – extrémní sporty a cestování (anglicky)

802.TV – původní český zpravodajský program společnosti MATTES AD (česky)

Tolik televizních programů v HD kvalitě dosud nenabízí žádný jiný tuzemský poskytovatel placených televizních služeb, ať už jde o kabelové společnosti nebo satelitní operátory. Všichni předplatitelé digitální televize 802.tv od společnosti MATTES AD navíc získávají přístup k dalším až sedmdesáti televizním stanicím ve standardním rozlišení obrazu.

Televizi ve vysokém rozlišení mohou sledovat naprosto všichni zákazníci služby 802.tv, bez ohledu na objednanou programovou nabídku. "Nabízíme digitální příjem televize v HD kvalitě, což ocení především majitelé plochých televizorů HD ready a Full HD. Všichni předplatitelé od nás obdrží set-top-box Motorola, který umožňuje příjem programů ve standardním i vysokém rozlišení obrazu, ale také pozemního digitálního vysílání ve formátech MPEG-2 a MPEG-4/H.264. Programové balíčky si divák aktivuje dle potřeby na internetovém portálu www.802.cz nebo na své televizní obrazovce. Protože set-top-box umí surfovat po Internetu, umožní uživateli přístup k tomuto informačnímu zdroji a dalším službám portálu www.802.cz", říká jednatel společnosti MATTES AD Petr Pobořil. Set-top-boxy byly testovány i pro pozemní digitální příjem televize Nova ve vysokém rozlišení.

Program televize Nova v HD kvalitě je součástí základní nabídky 802.TV a MATTES AD je momentálně jeho jediným komerčním poskytovatelem v České republice. "Ve vysílání Novy HD pokračujeme i poté, co od něj konkurence potichu upustila", konstatuje Petr Pobořil. MATTES AD byl také vůbec první společností, která loni v srpnu nabídla českým divákům filmový kanál Filmbox HD, tehdy ještě pod názvem Nonstop Kino HD a zprostředkovala tak komerční vysílání HDTV v tuzemsku.

Digitální televize 802.TV využívá technologie optického vlákna až do domu a momentálně si ji mohou předplatit diváci v Praze, Ostravě, Olomouci, Frýdku-Místku, Frýdlantu nad Ostravicí, Frenštátu pod Radhoštěm, Havířově, Příboru, Prostějově a Vyškově.

...výpis všech aktualitnavigace: volba jazyka | přihlášení | hlavní menu | podružné menu | obsah