volba jazyka / language selection:


802.cz - internet telefon televize


navigace: volba jazyka | přihlášení | hlavní menu | podružné menu | obsah


přihlášení do systému 802.cz:podporaNastavení mobilního telefonu Sony Ericsson P1 pro VOIP telefonii

ilustrační foto telefonu

Pro použití telefonu jako VOIP je nutné nainstalovat komunikační software. V našem případě použijeme Fring (www.fring.com).

Zapnutí telefonu

Telefon zapněte v horní části přístroje a dbejte na to, aby byly na svém místě všechny části přístroje podle návodu dodaného k telefonnímu přístroji.

Instalace češtiny

Podle přiloženého návodu nainstalujte češtinu. Instalátor češtiny je na přiloženém CD, ale soubor s češtinou naleznete na Internetu na www.sonyericsson.com.

Instalace software pro komunikaci

Pro rychlejší a finančně úspornější komunikaci je vhodnější nastavit přístup k datové síti wifi dle návodu k mobilnímu telefonu.

Nainstalujeme software Fring (www.fring.com). V hlavní nabídce telefonu navolíme multimedia->web. Navolíme "Nová" a klikneme na šedý pruh pod nápisem "Přejít na web. stránku". Otevře se dialog pro zadání webové adresy. Adresu můžeme napsat na klávesnici mobilního telefonu, nebo klikneme na ikonu klávesnice v horní části nabídek telefonu, abychom mohli psát na dotykovém displeji. Zadáme "www.fring.com". Po té potvrdíme dvakrát "Hotovo" a zvolíme "Otevřít".

Klikneme na nápis "download" zkontrolujeme zda název souboru na displeji je "FringUIQ.SIS" a zvolíme "Uložit" po té zvolíme "Otevřít" a pak "Instalovat".

Pozorně prostudujte parametry na displeji. "Maximální požadovaná paměť" musí být menší než "Dostupná paměť". Pokud tomu tak není nelze nainstalovat komunikační software do vnitřní paměti telefonu a je nutno jej instalovat na externí flash kartu. To provedete tak, že kliknete na "phone memory" a změníte na "phone card" a potvrdíte "Pokračovat". Instalace komunikačního software započne a v následující otázce budete dotázáni zda se má komunikační software Fring spustit. Zvolte "Ano". Pokud již máte založen svůj uživatelský účet zvolte "Existing...." jinak zvolte "New user".

Pokud jste již dříve byli zaregistrováni a nestaveni pro různé služby, které fring umí, Vaše nastavení zůstanou zachovány. V opačném případě je nutno kliknout na službu jejíž existenci požadujete a vyplnit její příslušné přihlašovaní parametry.

Každou službu, kterou budete ve fringu používat si zaregistrujte u poskytovatele těchto služeb Fring neslouží k registraci komunikačních služeb, ale pouze tyto služby sdružuje.

User-ID
Zde uvedete telefonní číslo@sipserver
Příklad: 456789987@hlas.802.cz

Select Password
Zde uvedete heslo pro přihlášení k SIP serveru
Příklad: kamila

SIP server list
Zde zvolte Other (jiný)

SIP account
Zde uvedete název SIP serveru
Příklad: hlas.802.cz

Neznáte-li váš SIP server, pokračujte na zjištění SIP serveru.

Přidávání kontaktů do Fringu

Pokud chcete založit nový kontakt do fringu, je nutné mít nejdříve tyto kontakty v adresáři telefonu. Co se týče vkládání nových kontaktů, jejich importu a jiných operací spojených s touto problematikou použijte přiložený návod k telefonu.

Jestliže již existuje kontakt v adresáři telefonu, nový kontakt do Fringu přidáte volbou: "Více->Add new buddy" pak již stačí zvolit položku z adresáře a stisknout "Vybrat".

Telefonování

Před telefonováním je nutné mít osobu, které telefonujete v seznamu Fringu. Zvolíte osobu, které budete volat a zvolíte "Call". Telefon dá na výběr mezi "Cellular call" (volání pomocí mobilního operátora) a "SIP call" (VOIP volání přes SIP server). Zvolte "SIP Call".

Pokud nebude Fring na telefonu aktivován a telefon nebude připojen na wifi nikdo se na telefon přes Váš SIP účet nedovolá.navigace: volba jazyka | přihlášení | hlavní menu | podružné menu | obsah