volba jazyka / language selection:


802.cz - internet telefon televize


navigace: volba jazyka | přihlášení | hlavní menu | podružné menu | obsah


přihlášení do systému 802.cz:podporaObecný návod na 802.WIFI

Je obecně známo že zakladní nastavení všech zařízení je stejné. Liší se jen v názvech daných hodnot a to minimálně. Pro klienty, kteří mají jiná, než námi podporovaná zařízení, jsme vytvořili zkáceny návod. Bohužel pro nepodporovaná zařízení neposkytujeme žádnou technickou podporu. Veškerá zařízení která jsou připojitelná na naši službu WIFI musí podporovat režim CLIENT MODE.

Pro správnou komunikaci s naším vysilacím bodem (HOTSPOTEM) směřujte Vaši anténu horizontálně přímou viditelnosti na vysílací bod. Úroveň signálu by měla být ze strany klienta maximalně -55db až -65db (tedy např. -40db je lepší úroveň signálu než -55db).

Jak na WIFI 802

Veškeré naše vysílače jsou volně dostupné. Stačí se jen zaregistrovat na www.802.cz pod službou WIFI. Dostanete na e-mailovou adresu uvedenou v registraci autorizační email, který je nutno potvrdit. Následně se v e-mailu dozvíte také údaje pro platbu. Zaplatíte a po příchodu platby si stačí jen vybrat vysílač začínající na www802cz*******openDHCP. Potom se připojíte a na PC si nastavíte přidělování IP adresy automaticky. Jakmile dostanete naší IP adresu, zadáte do prohlížeče jakoukoliv stránku a zobrazí se Vám naše Internetová brána 802.cz. Na internetové bráně se přihlásíte Vaším přihlašovacím jménem a heslem které, jste si zvolili sami při registraci. Nyní stačí jen vyčkat maximálně 30 minut a Vaše připojení je zcela funkční.

Základní hodnoty pro nastavení služby WIFI

VolbaHodnota
Transmission Rate/Basic Rates/TX Rates:11 Mbps
RTS Threshold:512
Fragmentation Threshold:2346 - 512*
Antenna Selection:External Antenna

Důležité informace pro klienty využívající službu 802.WIFI

Zobrazuje se Vám co nějaký čas naše autorizační brána, klonovani MAC adresy "fyzické adresy"
Aby se Vám na připojení 802.WIFI neobjevovala co určitou dobu autorizační brána, stačí naklonovat MAC adresu Vašeho prvniho zařízení připojeného k Vašemu AP v CLIENT MODE. Klonování se provádí přímo v některé záložce ve Vašem AP.

Služby VOX na připojení WIFI
Pokud jste majitelem radiového připojení označovaném WIFI v pásmu 2,4Ghz. Je naší povinosti Vás upozornit že služba VOX nepracuje v tomto frekvenčním pásmu dobře z důvodu možnosti zarušení okolí. Zarušení nemusí být okamžité ale jistě se dostaví. VOX služba není stavěna na výpadky tudíž každý sebemenší výpadek při hovoru se rovná vypadnuté slovo. Při surfováním po internetu jsou výpadky nepoznatelné.

Pokryti Wifi a možnost vybudování nového HOTSPOTU "Vysílače"
Zdali je u Vás dostupné pokrytí wifi zjistíte oskenováním rádiového okolí. Nebo kontaktujte některého našeho externího spolupracovníka pro službu wifi:
Praha a okolí: p. Novotný tel.: 608323603
Frýdek-Místek a okolí: p. Frýdl tel.: 775802726
Frýdek-Místek a okolí, Havířov a okolí: p. Skotnica tel.: 775802728
Ostrava, Frýdek-Místek, Karviná, Český Těšín, Orlová, Havířov a okolí těchto měst: p. Hermann tel.: 606759349
Tito externisti Vám mohou signál proměřit. Pro zbudování nového hotspotu, třeba právě pro Vás, je potřeba zájem minimálně 5ti lidí v blízkém okolí. Všichni si musí službu wifi objednat a pak nám pošlete žádost emailem. Ozve se Vám náš technik a dozvíte se, zda je realizace možná, případně se s Vámi domluví na dalších podrobnostech.

Nenašli jste co jste hledali? Vyzkoušejte další návody nastavení internetu.navigace: volba jazyka | přihlášení | hlavní menu | podružné menu | obsah