volba jazyka / language selection:


802.cz - internet telefon televize


navigace: volba jazyka | přihlášení | hlavní menu | podružné menu | obsah


přihlášení do systému 802.cz:podporaČasto kladené otázky (FAQ)

V této sekci naleznete odpovědi na často kladené otázky, doporučujeme si tuto sekci projít před kontaktováním našeho dohledového centra, můžete tímto způsobem vyřešit problém jednoduše a za zlomek času.

Vyhledat dotaz/odpověd:

Byl jsem vyzván k "odstěhování se" ze serveru ibmppc.applet.cz. Co to znamená? Co mám dělat?

Jste-li uživatelem poštovní schránky v doméně @applet.cz tak si prosím vytvořte buď schránku v rámci hostování Vaši vlastní domény anebo schránku zdarma pod @802.cz. Na požádání Vám pak na ni v doméně @applet.cz vytvoříme přesměrování.

Jste-li uživatelem některé z placených služeb 802.HOSTING tak byste měl pro poštu i pro vystavení webových stránek používat pouze servery k tomuto účelu u nás vyhrazené, server ibmppc.applet.cz však mezi tyto servery NEPATŘÍ a používáte jej zřejmě pouze z historických důvodů, kdy bývá po spuštění hostingové služby mnohdy tendence "nešahat" na ty věci které nějakým způsobem fungují.
Uživatelům serveru ibmppc.applet.cz bylo již vícekrát avizováno ukončení podpory tohoto serveru a jeho zrušení, neboť na tomto serveru již několik let neběží oficiálně žádná z našich komerčních služeb a je jisté že k jeho zrušení již skutečně brzo dojde, příp. může kdykoli dojít k jiným omezením plynoucím z jeho již nepodporovaného hardware.

Naše současné služby 802.HOSTING jsou koncipovány jako plně konfigurovatelné zákazníkem přes webové rozhraní web.802.cz a automaticky řízené administrativní částí systému 802.cz a z jejich pohledu je brán server ibmppc.applet.cz jako "externí" poštovní resp. webový server na který se dají požadavky nanejvýš nasměrovat (MX záznam v případě pošty resp. www DNS záznam mířící na ibmppc.applet.cz/212.71.150.2 v případě www služeb) který ale jinak neumožní provádět žádné konfigurační úkony nad doménovou poštou, mysql serverem a webovým prostorem, což naopak konfigurační rozhraní hostingu web.802.cz umožní. Podmínkou pro to je aby byly tyto služby nasměřovány na něj (MX záznam mířící na "Poštovní server 802.cz a www DNS záznamy založené jako "lokální"), proveďte tedy co nejdříve odpovídající přepnutí těchto služeb na servery systému 802.HOSTING a starého serveru ibmppc.applet.cz se tak "zbavte".

Upozorňujeme že toto přepnutí je plně v režii každého uživatele neboť vyžaduje provést překopírovaní a případnou revizi webových dat v případě www stánek a překonfigurování poštovních klientů v případě přesunu mailových schránek, v podstatě však jde o založení virtuálního webu které máme popsáno ZDE resp. založení mailboxu které máme popsáno ZDE a v dalších odkazech.

...další často kladené otázky (FAQ)navigace: volba jazyka | přihlášení | hlavní menu | podružné menu | obsah