volba jazyka / language selection:


802.cz - internet telefon televize


navigace: volba jazyka | přihlášení | hlavní menu | podružné menu | obsah


přihlášení do systému 802.cz:podporaČasto kladené otázky (FAQ)

V této sekci naleznete odpovědi na často kladené otázky, doporučujeme si tuto sekci projít před kontaktováním našeho dohledového centra, můžete tímto způsobem vyřešit problém jednoduše a za zlomek času.

Vyhledat dotaz/odpověd:

Jak si mohu na hostingu sám spustit virtuální web?

Proces zprovoznění virtuálního webu prakticky spočívá v těchto krocích:

1) založení DNS záznamu typu A jako "lokálního"
2) nahrání webových dat pomocí FTP přenosu
3) příp. zprovoznění mysql serveru (pokud je použit)


ad 1)
Postup při založení dns záznamu z uživatelského rozhraní hostingu je obecně popsán ZDE. Nejdříve je tedy třeba se přihlásit do uživatelského rozhraní na http://web.802.cz, zvolit si z nabídky Vašich domén tu kde chcete virtuál mít, kliknout vlevo na sekci "Konfigurace DNS", zvolit možnost "Přidat dns záznam", zvolit typ záznamu "A", zadat jméno dle požadovaného názvu webu (většinou "www") a - což je pro tento účel nejdůležitější - jej specifikovat jako "lokální záznam" (tj. nezakřížkovat pole "vzdálená"). "Lokální záznam" zde totiž znamená že záznam má ukazovat na vlastní IP hostingového serveru a je tímto předurčen k provozování Vašeho virtuálního web serveru. Skutečně, se založením tohoto záznamu se Vám kromě založení příslušného A záznamu rovněž vygeneruje FTP přístup pomocí kterého můžete na server uložit webové stránky a vystavit je na http:// adrese odpovídající takto založenému A záznamu. Takováto IP je pak ve výpisu dns záznamů zobrazena s hvězdičkou(*), neboť se mj. vyznačuje i tím že si její hodnotu udržuje systém hostingu sám dle svého nastavení a zajišťuje tak nejen neustálou dostupnost stránek v případě změn IP ale rovněž jejím nastavením realizuje přepínání PHP4/PHP5 apod.

ad 2)
V prvém kroku založený FTP přístup zjistíte nebo v případě potřeby upravíte v sekci "Konfigurace WWW" (ve vztahu k úložišti WWW) nebo v sekci "Nastavení FTP" (ostatní nastavení FTP). Po krátké době (max. 15min) je možno připojovací FTP údaje použit v FTP klientovi a provést upload dat. Je-li třeba vytvořit více samostatných virtuálů (více adres, různá data) tak postupujte podle informací ZDE.

ad 3)
Konfiguraci mysql serveru najdete v záložce "Konfigurace Mysql".

...další často kladené otázky (FAQ)navigace: volba jazyka | přihlášení | hlavní menu | podružné menu | obsah