volba jazyka / language selection:


802.cz - internet telefon televize


navigace: volba jazyka | přihlášení | hlavní menu | podružné menu | obsah


přihlášení do systému 802.cz:podporaČasto kladené otázky (FAQ)

V této sekci naleznete odpovědi na často kladené otázky, doporučujeme si tuto sekci projít před kontaktováním našeho dohledového centra, můžete tímto způsobem vyřešit problém jednoduše a za zlomek času.

Vyhledat dotaz/odpověd:

Jak si mohu na hostingu sám založit emailové schránky v rámci mé domény?

Postačí se přihlásit do uživatelského rozhraní na http://web.802.cz, kliknout vlevo na sekci "Doménová pošta" a nastavením tlačítek v pravé části okna nastavit směřování doménové pošty (MX záznam) na náš hostingový server volbou "Mám Poštovní server 802.cz" a tuto změnu odeslat kliknutím na ikonku "Změnit". Tato volba zajistí nasměřování doménové pošty na vlastní poštovní servery hostingu, zaktivuje příjem doménové pošty této domény na hostingu a celkově zpřístupní sekci "Nastavení e-mailu". Do té se tedy následně přepněte a pokračujte zakládáním jednotlivých emailových schránek "Vytvořit nový účet" v intuitivním rozhraní správy doménových schránek. Věnujte prosím pozornost i ostatním možnostem nastavení které toto rozhraní nabízí: změna hesla, doménový koš, dovolená, předávání, kopie, aliasy.
Zbývá nastavit novou poštu na poštovních klientech - základní přihlašovací parametry schránek jsou zřejmé z konfiguračního prostředí hostingu, ostatní možnosti konfigurace jsou shrnuty ZDE

UPOZORNĚNÍ: Volby v sekci "Doménová pošta" používejte obezřetně! Především musí být na aktuálním primárním poštovním serveru korektně spuštěn příjem pošty dané domény a zavedeny příslušné emailové účty, v opačném případě hrozí ztráta nové pošty do domény. A naopak - se zrušením směrování pošty na původní server je nutno na původním serveru zrušit i příjem pošty této domény jinak hrozí pozdější většinou jen nenápadné, ale o to hůře zjistitelné ztráty některých mailů způsobené nežádoucím ukládáním pošty na "nevypnutém" serveru.
Z uvedeného důvodu může vypnutím volby "Poštovní server 802.cz" (pokud byla původně aktivní) dojít ke smazání místních schránek dříve nastavených v sekci "Nastavení e-mailu", neboť si tímto úkonem server sám v duchu výše uvedeného pravidla interně zavedené schránky této domény ruší.
Z podobného důvodu je rovněž nutno - pokud byl původním primárním serverem některý z našich starších serverů (obvykle ibmppc.applet.cz) nás zažádat o vypnutí příjmu domény na něm a zrušení příslušných schránek.

Pokud si nejste zcela jisti důsledky změny MX záznamů v doméně tak nás prosím raději kontaktujte, případně Vám tuto změnu provedeme sami.

...další často kladené otázky (FAQ)navigace: volba jazyka | přihlášení | hlavní menu | podružné menu | obsah