volba jazyka / language selection:


802.cz - internet telefon televize


navigace: volba jazyka | přihlášení | hlavní menu | podružné menu | obsah


přihlášení do systému 802.cz:podporaČasto kladené otázky (FAQ)

V této sekci naleznete odpovědi na často kladené otázky, doporučujeme si tuto sekci projít před kontaktováním našeho dohledového centra, můžete tímto způsobem vyřešit problém jednoduše a za zlomek času.

Vyhledat dotaz/odpověd:

Jak spustit více virtuálních webů s různým anebo naopak stejným obsahem?

Konfigurace více virtuálních webu se příliš neliší od postupu konfigurace jediného virtuálního webu, v podstatě je jen třeba každý adresář každého samostatného webu uložit odděleně a navést na něj příslušný virtuál, postup je tedy tento:
1) založit virtuální web
2) nahrát data samostatného virtuálního webu
3) příslušný virtuální web do tohoto adresáře přepnout

ad 1) a 2)
- virtuál založíme a webová data uložíme dle postupu popsaného ZDE
Při uploadu webových dat je důležité je nahrát vždy ve formě samostatného kořenového adresáře v první úrovni hlavního kořenového adresáře ".". Více virtuálních webů s různým názvem ale se stejným obsahem přitom může dle potřeby sdílet stejný adresář. Vedlejším efektem této konfigurace je že je tento obsah zároveň "viditelný" jako podadresář v první úrovni virtuálů nasměřovaných do hlavního kořenového adresáře hostingového účtu "." (pokud nějaké takové budou nakonfigurovány).
POZN. Pro konfiguraci virtuálních webů je k dispozici pouze první úroveň hlavního kořenového adresáře, nižší úrovně podadresářů se v nabídce konfigurace virtuálů neobjevují a nelze je dle bodu 3) nastavit.
POZN2. Chcete-li mít více virtuálních webů pouze se stejným obsahem např. http://firma.cz a http://www.firma.cz tak stačí data uložit jako v případě jediného webu v ".", při založení každého dalšího webu bude tento fungovat ihned, bez nutnosti extra konfigurace adresářů, neboť "." je vždy výchozím adresářem při založení každého nového webu. Stejně lze ale webová data sdílet v kterémkoli jiném adresáři v první úrovni vašeho kořenového adresáře a vytvořit tak v případně potřeby skupiny virtuálů se stejným obsahem.

ad 3)
- vstoupit do sekce "Konfigurace WWW" zde na řádku požadovaného samostatného virtuálu nalezneme v menu "Složka" i právě uložený adresář vyhrazený pro samostatný virtuál - zvolíme jej a potvrdíme ikonkou pera na konci řádku (Akce). Konfigurace bude do několika minut funkční.

...další často kladené otázky (FAQ)navigace: volba jazyka | přihlášení | hlavní menu | podružné menu | obsah