volba jazyka / language selection:


802.cz - internet telefon televize


navigace: volba jazyka | přihlášení | hlavní menu | podružné menu | obsah


přihlášení do systému 802.cz:podporaČasto kladené otázky (FAQ)

V této sekci naleznete odpovědi na často kladené otázky, doporučujeme si tuto sekci projít před kontaktováním našeho dohledového centra, můžete tímto způsobem vyřešit problém jednoduše a za zlomek času.

Vyhledat dotaz/odpověd:

Mohu si sám provést přesměřování pošty domény která mi běží u vás na jiný počítač v internetu tj. nastavit si MX záznam?

Ano, stačí se přihlásit do uživatelského rozhraní na http://web.802.cz, kliknout vlevo na sekci "Doménová pošta" a nastavením tlačítek v pravé části okna pak ovlivnit nastavení MX záznamů domény - tam zvolte buď "Mám vlastní poštovní server" anebo "Mám vlastní poštovní server i záložní poštovní server" a stiskněte tlačítko "Změnit". Níže je pak nutno do příslušného pole napsat název serveru (nebo obou serverů) a nastavení vždy uložit stiskem ikonky "akce". V případě použití volby bez vlastního záložního serveru se jako záložní server (sekundární MX) nastaví náš server a příslušné pole pro tento server pak není editovatelné - tato volba se používá pokud vlastní záložní server nemáte.

UPOZORNĚNÍ: Volby v sekci "Doménová pošta" používejte obezřetně! Především musí být na aktuálním primárním poštovním serveru korektně spuštěn příjem pošty dané domény a zavedeny příslušné emailové účty, v opačném případě hrozí ztráta nové pošty do domény. A naopak - se zrušením směrování pošty na původní server je nutno na původním serveru zrušit i příjem pošty této domény jinak hrozí pozdější většinou jen nenápadné, ale o to hůře zjistitelné ztráty některých mailů způsobené nežádoucím ukládáním pošty na "nevypnutém" serveru.
Z uvedeného důvodu může vypnutím volby "Poštovní server 802.cz" (pokud byla původně aktivní) dojít ke smazání místních schránek dříve nastavených v sekci "Nastavení e-mailu", neboť si tímto úkonem server sám v duchu výše uvedeného pravidla interně zavedené schránky této domény ruší.
Z podobného důvodu je rovněž nutno - pokud byl původním primárním serverem některý z našich starších serverů (obvykle ibmppc.applet.cz) nás zažádat o vypnutí příjmu domény na něm a zrušení příslušných schránek.

Pokud si nejste zcela jisti důsledky změny MX záznamů v doméně tak nás prosím raději kontaktujte, případně Vám tuto změnu provedeme sami.

...další často kladené otázky (FAQ)navigace: volba jazyka | přihlášení | hlavní menu | podružné menu | obsah