volba jazyka / language selection:


802.cz - internet telefon televize


navigace: volba jazyka | přihlášení | hlavní menu | podružné menu | obsah


přihlášení do systému 802.cz:podporaČasto kladené otázky (FAQ)

V této sekci naleznete odpovědi na často kladené otázky, doporučujeme si tuto sekci projít před kontaktováním našeho dohledového centra, můžete tímto způsobem vyřešit problém jednoduše a za zlomek času.

Vyhledat dotaz/odpověd:

Mohu si sám měnit dns záznamy v mé doméně? Jak?

Ano, z velké části můžete. Stačí se přihlásit do uživatelského rozhraní na http://web.802.cz, kliknout vlevo na sekci "Konfigurace DNS". V pravé části okna pak uvidíte na řádcích jednotlivé dns záznamy, CNAME a A záznamy zde můžete přidávat ("Přidat dns záznam"), měnit (ikonka pera na konci řádku) i odmazávat (ikonka křížku na konci řádku). Co zde měnit nemůžete jsou záznamy SOA a NS vlastní domény, které jsou hostingem pevně dané a dále vlastní MX záznamy, jejichž nastavení se provádí z důvodu jejich širšího kontextu v sekci "Doménová pošta", viz. otázka/odpověd níže týkající se směřování doménové pošty.

Za pozornost stojí pojem "lokální záznam" v případě A záznamu - tento zde figuruje pokaždé pokud není zakřížkováno pole "vzdálená", v opačném případě jste dotazováni na konkrétní IP adresu kterou má A záznam obsahovat. "Lokální záznam" zde znamená že záznam má ukazovat na vlastní IP hostingového serveru a je tímto předurčen k provozování Vašeho virtuálního web serveru. Skutečně, se založením tohoto záznamu se Vám kromě založení příslušného A záznamu rovněž vygeneruje FTP přístup pomocí kterého můžete na server uložit webové stránky a vystavit je na http:// adrese odpovídající takto založenému A záznamu. Založený FTP přístup zjistíte nebo v případě potřeby upravíte v sekci "Konfigurace WWW" (ve vztahu k úložišti WWW) nebo v sekci "Nastavení FTP" (ostatní nastavení FTP). Takováto IP je pak ve výpisu dns záznamů zobrazena s hvězdičkou(*), neboť se mj vyznačuje tím že si její hodnotu udržuje systém hostingu sám dle svého nastavení a zajišťuje tak nejen neustálou dostupnost stránek v případě změn IP ale rovněž jejím nastavením realizuje přepínání PHP4/PHP5 apod.

Položkami "Poznámka k záznamu", "Přidat ke skupině" nebo "Nová skupina" není nutno se za běžných okolností zabývat, mají pouze ulehčit orientaci v případě velkých množství záznamů v doméně.

Pokud si v práci s dns záznamy nejste zcela jisti anebo narazíte na nějaký problém tak nás prosím kontaktujte.

...další často kladené otázky (FAQ)navigace: volba jazyka | přihlášení | hlavní menu | podružné menu | obsah